Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
9.9.2021

Útvar ochrany kulturního dědictví karabiníků v Římě zabavil 4 archeologické nálezy pravděpodobně českého původu

Ministerstvo kultury obdrželo zprávu Útvaru ochrany kulturního dědictví karabiníků v Římě, ve které italská strana informovala o zabavení čtyř archeologických nálezů, které by mohly být českého původu.

Na základě této informace si Vás MK ČR dovolujeme požádat o sdělení, zda archeologické předměty nejsou součástí Vašich sbírek, případně, zda nevíte či nemáte nějaké indicie, jaké české instituci by mohly patřit.

Kontaktujte: JUDr. Veronika Bauerová, MSc., LL.D., tel. +420 257 085 455, mob. +420 777 458 024.

Dopis MK ČR (172 kB)
Zabavené sošky (191 kB)

Náměty posílejte nejpozději do 27. listopadu 2023

Termín pro podání žádostí je do 31. března 2023

1.–3. listopad 2022 v Multifunkční kulturní centrum v Hlinsku

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás