Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
23.4.2020

Mezinárodní muzeologická konference „Muzeum jako nástroj prezentace venkovského života, zemědělství a lesnictví“

5.–6. listopadu 2020, Národní zemědělské muzeum, Praha

Konferenci pořádají Národní zemědělské muzeum, s. p. o., Slovenské národní múzeum, Národní muzeum v přírodě, Národní hřebčín Kladruby nad Labem, Asociace muzeí a galerií ČR, z. s., Česká akademie zemědělských věd a Český výbor ICOM. Akce se koná pod záštitou Ministra zemědělství Ing. Miroslava Tomana, CSc.

Anotace (v rozsahu 1000 znaků) zasílejte na emailovou adresu konference@nzm.cz nejpozději do 30. června 2020.

Prezentace (ve formátu PPT) zasílejte nejpozději do 30. října 2020.

Vybrané příspěvky projdou recenzním řízením a budou publikovány v časopisu Prameny a studie. Zpracování a zaslání příspěvku bude požadováno v termínu do 10. ledna 2021. Autorům vybraných příspěvků budou včas zaslány pokyny pro dodání rukopisu.

Anotace CZ (112 kB)
Anotace ENG (114 kB)
Calll for paper CZ (1,37 MB)
Calll for paper ENG (1,37 MB)

Náměty posílejte nejpozději do 27. listopadu 2023

Termín pro podání žádostí je do 31. března 2023

1.–3. listopad 2022 v Multifunkční kulturní centrum v Hlinsku

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás