Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
21.6.2021

Součinnost při ztotožnění dvou maleb – prosba

Odbor mezinárodní spolupráce Ředitelství pro mezinárodní policejní spolupráci Policejního prezidia ČR nás požádal o součinnost při ztotožnění dvou maleb, které byly 18. května 2021 nalezeny v odpadkovém koši na parkovišti u dálnice poblíž Ohrenbachu ve Spolkové republice Německo. Tyto malby nejsou zaznamenány v databázi odcizených uměleckých děl INTERPOLu PSYCHE ani v německé národní databázi odcizených kulturních statků. Jejich případný zápis v české národní databázi odcizených kulturních statků prověřuje Policie ČR.

Dopis z MK ČR (187 kB)
Bellotti? (114 kB)
Bellotti? – zadní strana (171 kB)
Hoogstraten? (109 kB)
Hoogstraten? – zadní strana (101 kB)

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

21.–22. září 2021 v Táboře, termín pro podání přihlášky je do 30. července 2021

25.–27. srpna 2021

Termín přihlášek do 1. března 2021

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás